top of page
Otel Yüzme Havuzu

Apart Otel Belgelendirme

Mevzuat gereği tüm konaklama tesisleri turizm işletmesi belgesi almak zorundadır. Tür ve sınıfa göre değişiklik gösteren tesislere, belgelendirme sürecinin tüm aşamalarında danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Apart Otel Belgelendirme Hizmeti

 

Apart oteller, yönetmelikte yer alan turizm tesisleri ve konaklama tesislerinin asgari niteliklerini sağlayan, müşterinin kendi yeme ve içme ihtiyacını karşılayabilmesi için gerekli teçhizatla donatılan, otel olarak işletilen ve tüm odaları apart oda şeklinde düzenlenen en az 10(on) odalı tesislerdir.
Apart otellerde, resepsiyon ve bekleme bölümünden oluşan lobi (yazlık tesislerde bu amaçla kullanılan mahallin bir kısmı açık olabilir), yönetim odası, tefriş elemanlarında standart beraberliği, çamaşır yıkama ve ütüleme hizmeti verilmemesi halinde otomatik çamaşır makinesi bulunur.


TURİZM İŞLETMESİ BELGESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR


1- Başvuru yapan kişi adına düzenlenmiş noter tasdikli vekaletname
2- Tesis tanıtım bilgileri
3- Ticaret sicil gazetesi
4- Faaliyet belgesi
5- İş yeri açma ve çalışma ruhsatı
6- Tapu
7- Kira kontratları
8- İmza beyannameleri/sirküleri
9- Yukarıdaki evraklar tamamlandığında(başvuru kabulü halinde) başvuru ücretinin yatırıldığına dair DÖSİMM dekontu.

İletişime Geçin

Siz de konaklama tesisi belgelendirme sürecinizde yanınızda güvenilir bir rehber istiyorsanız, bize ulaşmaktan çekinmeyin. Uzman ekibimiz, işletmenizin ihtiyaçlarına özelleştirilmiş çözümler sunmak için burada. Sektördeki rekabeti bir adım önde geçmek ve konuklarınıza en yüksek kalitede hizmet sunmak için bizimle iletişime geçin.

Otelbelgelendirme.com olarak, tesislerinizi geleceğe taşıyan belgelendirme çözümleri sunuyoruz. Siz de işletmenizi uluslararası standartlara taşımak ve sektörde fark yaratmak için bize katılın!

bottom of page