top of page
Otel Yüzme Havuzu

Butik Otel Belgelendirme

Mevzuat gereği tüm konaklama tesisleri turizm işletmesi belgesi almak zorundadır. Tür ve sınıfa göre değişiklik gösteren tesislere, belgelendirme sürecinin tüm aşamalarında danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Hoş geldiniz! otelbelgelendirme.com olarak, Türkiye genelindeki butik otellere yönelik kapsamlı belgelendirme hizmetleri sunmaktan gurur duyuyoruz. Uzun yıllara dayanan sektör deneyimimiz ve alanında uzman ekibimizle, butik otellerin kalite standartlarına uygunluklarını kanıtlamalarına ve konuklarına en iyi hizmeti sunmalarına yardımcı oluyoruz.

Butik oteller, yönetmelikte turizm tesisleri ve konaklama tesisleri için belirlenmiş olan asgari nitelikleri sağlayan, deneyimli, konusunda eğitimli veya sertifikalı personel ile kişiye özel yüksek standartta hizmet verilen, en az 10(on), en fazla 60(altmış) odalı otellerdir.


 Butik otellerde; üstün kaliteli, özel tasarım seri üretim, sanatçı tarafından tesise özel tasarlanarak üretilmiş veya antika ürünlerden oluşan tefriş, dekorasyon, donanım ve servis malzemeleri bulunur. Alakart hizmet verilen lokanta, resepsiyon, lobi, yatak kapasitesinin yüzde yirmi beşi oranında oturma alanı, yönetim odası, genel mahallerde klima, genel mahallerde ve odalarda kablosuz internet, beş yıldızlı otel odaları için belirlenen nitelikleri taşıyan müşteri yatak odaları, yatak katlarında kat hizmetleri ofisi veya dolap, oda banyolarında aydınlatmalı büyüteçli ayna, yatak odasını gece kullanımına hazırlama hizmeti, oda servisi hizmeti ve bu hizmete ilişkin bilgilendirme ile menü, kat sayısı itibarıyla müşteri asansörü zorunlu olanlarda servis alanları ile bağlantılı servis asansörü (Müşteri asansörü zorunlu olmayan tesislerde servis merdiveni yeterli görülür, konaklama üniteleri ayrık, yaygın ve az katlı yerleşimler şeklinde düzenlenmiş tesislerde servis merdiveni veya asansörü ile ilgili esaslar tebliğ ile belirlenir.), bagaj odası ve bu mahalde emanet hizmeti ile bagaj taşıma hizmeti, çamaşır yıkama, ütüleme, kuru temizleme ve terzi hizmeti ile bu hizmetlere ilişkin çamaşır torbası ve fiyat tarifesi, görevli personel aracılığıyla sağlanan otopark hizmeti, tesis müşteri yatak kapasitesinin en az yüzde ellisine denk gelen sayıda deneyimli, konusunda eğitimli veya sertifikalı personel ile konusunda eğitimli veya en az beş yıl deneyimli idari personel, en az elli kişi kapasiteli olmak üzere (çok amaçlı salon, toplantı salonu, toplantı ve gösteri salonu, sinema salonu, alakart lokanta, bar salonu, pasta salonu, kafe) ünitelerden biri olmalıdır.


TURİZM İŞLETMESİ BELGESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR


1- Başvuru yapan kişi adına düzenlenmiş noter tasdikli vekaletname
2- Tesis tanıtım bilgileri
3- Ticari sicil gazetesi
4- Faaliyet belgesi
5- İş yeri açma ve çalışma ruhsatı
6- Tapu
7- Kira kontratları
8- İmza beyannameleri/sirküleri
9- Yukarıdaki evraklar tamamlandığında(başvuru kabulü halinde) başvuru ücretinin yatırıldığına dair DÖSİMM dekontu.

İletişime Geçin

Eğer siz de butik otelinizi uluslararası standartlara taşımak ve misafirlerinize en iyi deneyimi sunmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Deneyimli ekibimiz, sizin için en uygun belgelendirme sürecini tasarlamak ve uygulamak için burada.

otelbelgelendirme.com olarak, butik otelinizi geleceğe taşıyan belgelendirme çözümleri sunuyoruz. Siz de sektörde öne çıkmak ve misafirlerinize en iyi hizmeti sunmak için bize katılın!

WhatsApp.svg.webp
bottom of page